Czekasz na CUD?

🌹„Kiedy przestałam czekać aż w moim życiu stanie się cud i jęczeć, że tego cudu wciąż nie ma, zrozumiałam, że będzie tak, jak ja sama swoje życie zorganizuję.” Beata Pawlikowska

A jak jest w Twoim życiu? Jeszcze czekasz? Jeszcze wierzysz w magiczne wróżki, które przylatują, machają różdżką w prawo, lewo i spełniają marzenia?

Jeśli czekasz już tak kilkanaście lat, jeśli Twoje życie nie jest takie, jakie byś chciała, to zastanów się, czy ta strategia jest na pewno skuteczna? Czy dalsze czekanie ma jakiś większy sens?

Jeśli coś nie działa to to nie zacznie samoistnie działać. To Ty masz w sobie tę moc, tę siłę, aby wprawić to w ruch, aby nadać temu nowe życie.

Jeśli Twoje małżeństwo/związek dalekie jest od ideału to czekanie aż partner/partnerka się zmieni nic nie da. Zmienić możesz się jedynie TY, a Twoja zmiana spowoduje dalsze zmiany. Z jakiegoś powodu kiedyś
postanowiliście być razem i potem proza życia zgasiła ten ogień między wami. Masz dwa wyjścia, albo rozniecisz go na nowo, albo zalejesz łzami. Ty wybierasz. Zawsze i wszędzie to Ty wybierasz.

Niestety ludzie często wybierają rolę ofiary. Na krótką metę to może przynosić jakąś ulgę, lecz na dłuższą nic nie da. Nikt nie chce mieć wokół siebie smutnych ludzi. Sami mamy dosyć naszych wyzwań/problemów i kolejne/Twoje są nam niepotrzebne.

Jeśli chcesz czekać na CUD to oczywiście czekać możesz. To Twoje życie, to Twoje decyzje, to Twoje niezrealizowane marzenia i mnie nic do tego. Mam sporą dawkę egoizmu w sobie, bo wiem, że jak zadbam o siebie, to będę mogła zadbać również o innych. Pomyśl, dlaczego w samolotach matka najpierw ma założyć maskę sobie, a dopiero potem dziecku. Dlaczego ma najpierw zadbać o siebie, a dopiero potem o dziecko? Czyż to nie egoistyczne?
Odpowiedz sobie na to pytanie sama.

Będziesz czekać na CUD, czy może sama sobie ten CUD zorganizujesz?

CUDownego dnia dla Ciebie 

Iwona Nowaczyk-Krajewska

PS. Zapraszam na moją stronę www.PracaDlaMam.pl

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Share This:

Posted in:

Dodaj komentarz